سایت دکتر شهاب اناری
دانستنی های سفر

دوره های زبان در مجارستان

سایت ایمن باشی

امروز با معرفی دوره های زبان در مجارستان همراه شما عزیزان هستیم. مجارستان یکی از کشور‌های اروپایی به شمار می‌رود که از شرایط‌ ایده‌آلی برای تحصیل و مهاجرت برخوردار است. این کشور به دلیل شرایط مساعدی که دارد، در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است.

یکی از دلایل محبوبیت این کشور نزد ایرانیان این است که در مجارستان، دوره‌های آموزش زبان‌هایی مثل آلمانی و انگلیسی برگزار می‌شود. این دوره‌ها برای شهروندان کشور‌های دیگر که مدرک معتبری برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های اروپایی ندارند یا تسلط آن‌ها به زبان چندان هم بالا نیست، یک فرصت ویژه به شمار می‌رود. البته شرکت در این دوره‌ها برای اتباع خارجی به شرایط خاصی نیاز دارد.

ما در این مطلب از هارا گدیم تصمیم داریم تمام نکاتی که برای شرکت در دوره های زبان در مجارستان نیاز دارید را به شما ارائه داده و به تمامی سوالاتتان در این زمینه پاسخ دهیم. همراه ما باشید!

مزایای دوره های زبان در مجارستان

اجازه دهید قبل از هرچیزی بررسی کنیم که اصلاً چرا باید در دوره های زبان در مجارستان شرکت کرد؟ همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، این دوره‌ها برای افرادی که قصد تحصیل یا مهاجرت کاری در کشور‌های اروپایی را داشته اما مدرک زبان معتبر ندارند کاملاً مناسبند. مجارستان یکی از کشور‌های عضو اتحادیه شینگن به شمار می‌رود و اگر شما بتوانید پذیرش یکی از کالج‌های زبان این کشور را دریافت کرده و اقامت موقت آن را به دست‌آورید، امکان سفر به سایر کشور‌های عضو شینگن را هم خواهید داشت.

در واقع این روش یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای تحصیل یا کار در حوزه شینگن به شمار می‌رود. در صورت تمایل می‌توانید بعد از اتمام دوره خود و بدون مراجعت به ایران، به یکی از کشور‌های اروپایی عضو حوزه شینگن مهاجرت کنید. به این صورت که برای تحصیل یا کار درخواست داده و بعد از تبدیل ویزای خود، در کشور مقصد ساکن شوید.

به طور کلی می­توان گفت مزایای شرکت در دوره زبان مجارستان عبارتند از:

 • امکان دریافت ویزای زبان را دارید.
 • یک ماه بعد از دریافت ویزای زبان، امکان دریافت اقامت موقت اروپا هم وجود دارد.
 • می‌توان اقامت موقت اروپا را تا ۵ سال تمدید کرده و سپس برای اقامت دائم اقدام کرد.
 • می‌توانید در بانک‌های این کشور حساب باز کنید.
 • می‌توانید در کشور مجارستان ملک یا خودرو بخرید.
 • اجازه ورود به سایر کشور‌های حوزه شینگن را خواهید داشت.
 • هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به کشور‌های اروپایی دیگر کمتر است.

انتخاب‌هایی که بعد از اتمام دوره زبان در مجارستان پیش روی شماست

همانطور که در بخش قبلی متوجه شدید، شرکت در دوره های زبان مجارستان مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. اما ممکن است از خود بپرسید که بعد از اتمام این دوره­ها چه کارهایی می­توان انجام داد. در پاسخ به این سوال باید گفت بعد از اتمام دوره زبان در مجارستان، انتخاب­های زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت:

 • می­توانید پذیرش یکی از دانشگاه­ های کشور مجارستان را دریافت کرده و اقامت تحصیلی این کشور را بگیرید.
 • می­توانید در کشور مجارستان به دنبال یک شغل بوده و ویزای کاری مجارستان را دریافت نمایید.
 • امکان دریافت پذیرش از یک دانشگاه اروپایی برای شما وجود خواهد داشت. در این صورت می­توانید بدون مراجعه به ایران، وارد آن کشور شده و ویزای تحصیلی آن را دریافت کنید.
 • همچنین شما می­توانید در یکی از کشورهای حوزه شینگن مشغول به کار شوید.

کدام دوره های زبان در مجارستان برگزار می‌شود؟

هر ساله علاوه بر ایرانیان، متقاضیان زیادی از سایر نقاط دنیا برای شرکت در دوره‌های زبان وارد کشور مجارستان می‌شوند. دوره‌های زبان زیادی در کشور مجارستان برگزار می‌شود، اما پر تقاضاترین دوره‌ها شامل موارد زیر است:

 • دوره زبان انگلیسی در مجارستان: این دوره برای افرادی که قصد پذیرش در یکی از کالج‌های اروپایی یا اشتغال در این کشور‌ها را دارند؛ مناسب است.
 • دوره زبان آلمانی در مجارستان: این دوره مناسب افرادی است که قصد دارند برای ادامه تحصیل یا کار به کشور‌هایی مثل آلمان، سوئیس و اتریش سفر کنند.

در ادامه شرایط پذیرش و مدارک لازم برای شرکت در دوره زبان مجارستان را بررسی خواهیم کرد.

شرایط شرکت در دوره های زبان کشور مجارستان

شرایط شرکت در دوره های زبان کشور مجارستان

فرقی نمی­کند که شما قصد دارید در دوره زبان آلمانی یا دوره زبان انگلیسی در مجارستان شرکت کنید، در هر صورت شرایط هر دو دوره یکسان بوده و شامل موارد زیر می­شود:

 • نهایتاً تا سن 38 سالگی می­توانید برای شرکت در این دوره ­ها اقدام کنید.
 • اگر زیر 30 سال سن دارید، باید حداقل مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد.
 • اگر زیر 32 سال دارید، باید حداقل مدرک تحصیلی شما کارشناسی باشد.
 • اگر زیر 38 سال سن دارید، باید حداقل مدرک تحصیلی شما ارشد باشد.
 • باید حداقل به مدت یک هفته مبلغ 8 هزار یورو (یا معادل این هزینه به ریال) در حساب شما وجود داشته باشد تا تمکن مالیتان ثابت شود.

مدت زمان دوره های زبان در کشور مجارستان

یکی از مهم ­ترین سوالات متقاضیان شرکت در دوره های زبان مجارستان این است که هر کدام از این دوره ­ها چقدر طول می­شکند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت دوره زبان انگلیسی در مجارستان و دوره زبان آلمانی در مجارستان، حدوداً در دو ترم یعنی نهایتاً در یک سال به اتمام می­رسند. به همین خاطر است که ویزای دوره زبان در مجارستان تا یک سال انقضا دارد.

در واقع بعد از گذشت یک سال و دریافت مدرک دوره زبانِ مورد نظر، متقاضی می­تواند در یکی از دانشگاه ­های همین کشور پذیرش گرفته و اقامت خود را تمدید کند. همچنین اگر متقاضی در طول مدت زمان اقامت خود بتواند در این کشور یک موقعیت شغلی پیدا کند، این اقامت باز هم تمدید شده و نهایتاً بعد از 5 سال، به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

هزینه شرکت در دوره های زبان مجارستان چقدر است؟

هزینه دوره زبان آلمانی در مجارستان با هزینه دوره زبان انگلیسی در مجارستان فرق چندانی با هم ندارند. به طور کلی باید گفت که هزینه شرکت در این دوره­ ها با توجه به اینکه شما در کدام کالج و موسسه زبان مشغول به تحصیل هستید، متفاوت خواهد بود. این هزینه­ ها در سال 2023 برای هر ترم به طور متوسط چیزی بین 2500 تا 2900 یورو اعلام شده­اند. یعنی شما سالیانه باید مبلغی معادل 5200 تا 5900 یورو با توجه به کالجی که انتخاب کرده­ اید برای تحصیل در دوره­ های زبان این کشور پرداخت کنید.

البته این هزینه­ ها فقط مربوط به دوره­های زبان است. شما باید هزینه ­های دیگری مثل اخذ ویزا و هزینه ­های زندگی در مجارستان را هم در نظر داشته باشید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

هزینه ­های سفارت مجارستان

شما باید برای صدور ویزا، انگشت نگاری و سایر مراحلی که در سفارت انجام می­دهید، هزینه ­ای را به سفارت مجارستان پرداخت کنید. این هزینه­ ها در سال 2023 حدود 70 یورو است.

هزینه ­های زندگی در کشور مجارستان

بدون شک شما در حین گذراندن دوره زبان در مجارستان، باید هزینه ­هایی را هم برای زندگی در این کشور کنار بگذارید. خوشبختانه هزینه­ های زندگی در مجارستان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپاییِ دیگر کمتر بوده و این کشور یکی از مقرون به صرفه ­ترین کشورها برای زندگی به شمار می­رود.

به طور کلی باید گفت هزینه­ های زندگی در این کشور به معیارها و سبک زندگی خودتان بستگی خواهد داشت و نمی­توان مبلغ دقیقی را برای آن اعلام کرد. اما این هزینه ­ها به صورت تقریبی عبارتند از:

 • اجاره یک آپارتمان کوچک: حدود 250 تا 400 یورو به صورت ماهیانه
 • هزینه ­های رفت و آمد: 50 یورو
 • هزینه­ های خورد و خوراک به صورت ماهیانه: 200 یورو
 • هزینه ­های متفرقه به صورت ماهیانه: 150 یورو

نکته: بعضی از کالج­ های مجارستان به شما امکان می­دهند با پرداخت سالیانه 600 الی 800 یورو، از آن کالج صبحانه و ناهار هم بگیرید.

معرفی کالج های زبان در مجارستان

معرفی کالج های زبان در مجارستان

معتبرترین مراکزی که شما می­توانید برای گذراندن دوره های زبان در مجارستان به آن ها مراجعه کنید؛ عبارتند از:

 • دوره های زبان در مجارستان و خانه بین المللی بوداپست
 • کالج مک دنیل ( MC- DANIEL ) مجارستان
 • کالج بین المللی اویسینا ( AIC) مجارستان
 • مدرسه بازرگانی بین المللی بوداپست مجارستان
 • کالج دونا (DONA COLLEGE)
 • موسسه زبان بابیلون BABILON LANGUAGE KFT
 • دوره ­های زبان مجارستان در دانشگاه زبان آندراسی گیولا

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با دوره های زبان در مجارستان و شرایط شرکت در این دوره ­ها آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید، با شرکت در این دوره­ ها و دریافت یک مدرک زبان معتبر می­توانید برای تحصیل یا کار در مجارستان و سایر کشورهای عضو شینگن درخواست داده و شانس خود برای مهاجرت دائم یا موقت به اروپا را افزایش دهید. دوره زبان انگلیسی در مجارستان و دوره زبان آلمانی در مجارستان، از پرتقاضاترین دوره­ های زبان در این کشور هستند و شما مطابق با شرایط خود می­توانید یکی از آن­ها را انتخاب نمایید.

امیدواریم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشند!

برخی از سوالات متداول

شرایط دریافت ویزای زبان مجارستان چیست؟

شما برای شرکت در دوره­های زبان این کشور و دریافت ویزای زبان مجارستان، باید حداکثر 38 سال سن داشته باشید و بعد از این سن دیگر امکان شرکت در این دوره­ ها را نخواهید داشت. همچنین باید از مدارک تحصیلی مناسب و تمکن مالی (حداقل 800 یورو) برخوردار باشید.

کدام دوره های زبان در مجارستان برگزار می­شوند؟

دوره زبان آلمانی و انگلیسی از پرطرفدارترین دوره هایی هستند که در این کشور برگزار می­شوند.

شرکت در دوره های زبان در مجارستان چقدر هزینه نیاز دارد؟

شما برای شرکت در این دوره­ ها به چیزی حدود 2500 تا 2900 یورو، بسته به کالجی که انتخاب می­کنید، نیاز خواهید داشت.

دوره زبان انگلیسی در مجارستان چقدر طول می­کشد؟

این دوره در دو ترم برگزار شده و نهایتاً در یکسال به اتمام می­­رسد.

آیا مدرک دوره زبان مجارستان در ایران هم اعتبار دارد؟

بله، این دوره توسط وزارت علوم کشور ایران هم معتبر شناخته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا