دانستنی های سفر

همه چیز در مورد کارت پرواز

پزشکی بدون آزمون در ترکیه

اگر تاکنون تجربه سفرهای هوایی را داشته‌اید حتما می‌دانید که برای تجربه پرواز در آسمان‌ها نیاز است تا در کنار بلیط، کارت پرواز نیز به همراه داشته باشید.

در این مقاله از هارا گدیم قصد داریم در رابطه با کارت پرواز صحبت کنیم. دارا بودن اطلاعات صحیح در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا سفری راحت‌تر و آسان‌تر داشته باشید.

اگر نمی‌دانید کارت پرواز چیست؟ چه کاربردی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد، توصیه می‌شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. و پاسخ تمامی سوالاتی را که در ذهن دارید، بیابید.

کارت پرواز

حساسیت بالا تجربه سفرهای هوایی باعث شده است تا قوانین و شرایط متفاوتی برای مسافران در طول این دسته سفرها در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر سفرهای انجام شده بر فراز آسمان با سایر سفرها متفاوت باشد. به همین دلیل نیاز است تا قبل از سفر اقدامات متفاوتی انجام گیرد.

برخی از دوستان به اشتباه تصور می‌کنند که تمام آنچه برای تجربه یک سفر هوایی نیاز دارند، خرید بلیط است. این در حالی است که با خریداری بلیط نام مسافر تنها در سیستم مربوط به پرواز ثبت می‌شود.

در واقع می‌توان گفت خرید بلیط اولین مرحله برای شروع سفر است. در دومین مرحله نیاز است تا شما از چندین ساعت قبل از سفر در فرودگاه‌ها حاضر و نسبت به دریافت کارت پرواز اقدام کنید. در این کارت تمامی اطلاعاتی که فرد برای سوار شدن به هواپیما به آن نیاز دارد، نوشته شده است.

به طور کلی می‌توان گفت کارت پرواز مانند سندی می‌باشد که مجوز عبور شما از گیت‌های مختلف پرواز را صادر می‌کند. و به شما اجازه می‌دهد در جایگاه‌ای که برایتان تعیین شده حاضر شوید. و سفر هوایی خود را آغاز کنید.

روش‌ های دریافت کارت پرواز

دریافت کارت پرواز به دو روش حضوری و اینترنتی قابل انجام است.‌ در روش حضوری یا قدیمی دریافت کارت پرواز

مسافران تمامی اقداماتی را که نیاز است برای انجام این کارت صورت گیرد را به صورت فیزیکی انجام می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود تا نیاز باشد مسافر از چندین ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حاضر شود و اقدامات لازم برای دریافت کارت پرواز را انجام دهد.

خوشبختانه امروزه با کمک اینترنت امکان دریافت کارت پرواز فراهم است. در این روش تمامی اقداماتی که برای دریافت کارت باید انجام شود، به صورت اینترنتی پیش می‌رود. در نهایت به شما یک کد داده خواهد شد که شما با در دست داشتن آن کد می‌توانید در فرودگاه کارت پرواز خود را دریافت کنید.

دوستانی که کارت پرواز خود را به صورت اینترنتی دریافت می‌کنند، این امکان را خواهند داشت تا به صورت دلخواه شماره صندلی خود را انتخاب و در طول سفر راحتی و آسایش بیشتری را تجربه کنند.

دلایل دریافت اینترنتی کارت پرواز

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که همواره توسط مسافران پرسیده می‌شود این است که چرا باید نسبت به دریافت اینترنتی کارت پرواز اقدام کرد؟ یا بهتر است بگوییم مزایا متمایز کننده دریافت اینترنتی کارت پرواز نسبت به دریافت حضوری این کارت چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما به عنوان یک مسافر می‌توانید با دریافت غیر حضوری کارت پرواز به برقراری نظم بیشتر در فرودگاه کمک کنید. باعث کاهش احتمال جا ماندن خود از پرواز شوید. در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. و تجربه گر سفری کم استرس‌تر باشید. همچنین شما با انجام این عمل به صورت اینترنتی می‌توانید در جلوگیری از اتلاف زمان در فرودگاه موثر واقع شوید.

نحوه دریافت کارت پرواز به صورت اینترنتی

حالا که با مزایا دریافت اینترنتی کارت پرواز آشنا شدید، ممکن است دوست داشته باشید از روش اجرایی این عمل نیز مطلع شوید. متاسفانه باید بگوییم که تنها امکان دریافت کارت پروازهای خریداری شده از ماهان و ایران ایر به صورت اینترنتی فراهم است. چرا که سیستم اینترنتی دریافت کارت پرواز به تازگی راه اندازی شده و تنها تعداد محدودی از ایرلاین‌ها به این سیستم مجهز شده‌اند.

برای دریافت اینترنتی کارت پرواز بایستی تنها کافی است اطلاعات درخواستی را وارد کنید، آنگاه ایمیلی شامل کد دریافت به شما ارسال می‌شود. با در دست داشتن این کد می‌توانید در فرودگاه کارت پرواز خود را دریافت کنید.

با اینکه زمان اندکی از رونمایی سیستم اینترنتی دریافت کارت پرواز می‌گذرد اما استقبال‌های ویژه صورت گرفته این نوید را می‌دهد که در آینده‌ای نزدیک شاهد پیوستن شرکت‌های هواپیمایی بیشتر به این سیستم برای ارائه خدمات اینترنتی مربوط به دریافت کارت پرواز هستیم.

آموزش خواندن کارت پرواز

آموزش خواندن کارت پرواز

پس از دریافت کارت پرواز به صورت اینترنتی یا حضوری نیاز است تا اطلاعات قرار گرفته بر روی این کارت را بخوانید. چرا که شما برای سوار شدن به هواپیما به این اطلاعات مهم نیاز خواهید داشت.

به قسمت بالایی کارتی که در دست دارید، نگاه کنید. در این قسمت نام شرکت هواپیمایی که از آن بلیط خریده‌اید و نوع پرواز شما نوشته شده است. در قسمت

PASSENGER NAME نام و نام خانوادگی شما قرار می‌گیرد. در کنار نام‌ و نام خانوادگی شما جنسیت شما به صورت MR و MRS مشخص می‌شود. گفتنی است که برای کودکان از CHD و برای نوزادان از INF استفاده می‌شود.

در قسمت From _ To شهر مبدا و مقصد شما با سه حرف اختصاری مشخص می‌گردد.

شماره پرواز شما در قسمت FLIGHT، شرکت هواپیمایی در CARRIER و کلاس پروازی شما در قسمت CLASS به نمایش در می‌آید. همچنین تاریخ پرواز شما به صورت میلادی در قسمت DATE، زمان پرواز در قسمت TIME و کدملی در قسمت ID قرار می‌گیرد.

در این کارت علامت‌های دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از:

۱: TKT NO یا نشان دهنده شماره بلیط

۲: BOARDING TIME، نشان دهنده زمان اجازه مسافر برای ورود به هواپیما

۳: نشان دهنده شماره صندلی و ستون، SEAT

۴: شماره مسافر در میان دریافت کنندگان کارت پرواز، SEQ NO

سخن پایانی

در این مقاله از هارا گدیم سعی کردیم در رابطه با کارت پرواز صحبت کنیم. و تمامی اطلاعاتی را که نیاز است برای آغاز یک سفر از کارت پرواز به دست آورید را به شما آموزش دهیم.

قطعا این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا در طول سفرهای هوایی استرس کمتری را متحمل شوید. و بتوانید راحت‌تر سوار هواپیما شوید.

زینب روستا

سال‌ها بعد از اتمام زنگ انشاها قلم را دوباره مهیا کردم تا بنویسم اما این بار کمی متفاوت‌تر. این بار می‌خواستم با آواز قلم به دنیای دیجیتال سفر کنم و به جای سرودن ترانه عشق، ساز سفر و گردشگری زنم. اینگونه بود که مسیر پر داستان چهار و اندی ساله من در دنیای محتوا آغاز گشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا