سایت دکتر شهاب اناری
کسب و کار

اوسبیلدونگ خلبانی در المان و شرایط مهاجرت کاری

سایت ایمن باشی

مهاجرت کاری به یک کشور جدید یکی از تجربه‌های مهم و چالش‌ برانگیز در زندگی هر فرد می‌باشد. در این میان، موفقیت در این مسیر به ترکیبی از مهارت‌ها، تخصص و دانش مربوط به حوزه‌ای خاص نیاز دارد. به عنوان یک مثال،مهاجرت کاری به آلمان با mehraffarin را می‌توان با آوسبیلدونگ خلبانی آلمان شروع کرد.

اوسبیلدونگ خلبانی المان چیست؟

اوسبیلدونگ در آلمان، به برنامه های آموزش حرفه ای یا کارآموزی گفته می شود. اوسبیلدونگ شامل سیستمی ساختار یافته است که آموزش های نظری و عملی را ترکیب می کند.

بر همین اساس، اوسبیلدونگ خلبانی نیز شامل برنامه ها و دوره های آموزش حرفه ای برای متقاضیان علاقمند به صنعت هوانوردی است. لذا، افرادی که به دنبال موقعیتی شغلی در این صنعت هستند، می بایست دوره اوسبیلدونگ خلبانی را بگذرانند.

به طور کلی، اوسبیلدونگ هوانوردی آلمان، شامل آموزش هایی جامع برای رشته های مختلف هوانوردی نظیر خلبانی، کنترل ترافیک هوایی، تعمیر و نگه داری هواپیما، مدیریت هوانوردی و غیره می باشد.

اوسبیلدونگ خلبانی المان شامل ارائه ی آموزش هایی حرفه ای، انواع فرصت های شغلی و دسترسی به شرکت هایی پیشرو در صنعت هوانوردی است. لذا، مسیری عالی جهت کسب مهارت ها، صلاحیت ها و تجربه عملی لازم برای داشتن حرفه ای موفق در صنعت هواپیمایی می باشد.

در مجموع، دوره اوسبیلدونگ خلبانی در المان، برنامه ای جهت آموزش متقاضیان برای خلبان شدن است و مواردی چون دانش نظری، ناوبری، آموزش پرواز، مقررات هوانوردی و موارد ایمنی را تحت پوشش قرار می دهد.

شرایط لازم برای دوره اوسبیلدونگ خلبانی درآلمان

برای شرکت در دوره اوسبیلونگ معمولا داشتن مهارت های زبان آلمانی ضروری است. لذا،ممکن است مدارکی جهت اثبات مهارت های زبان آلمانی لازم باشد.

همچنین،متقاضیان این دوره می بایست از لحاظ آمادگی جسمانی مورد بررسی قرار گیرند. لذا،به معاینه پزشکی توسط پزشکی که مورد تایید هوانوردی است،نیاز می باشد.

علاوه بر این،متقاضیان شرکت در دوره اوسبیلدونگ خلبانی ممکن است با محدودیت های سنی مواجه شوند.

از دیگر الزاماتی که برای حرفه هایی در زمینه هوانوردی و از جمله خلبانی بسیار مهم است، ویژگی های شخصیتی فرد نظیر داشتن مهارت های ارتباطی خوب،توجه به جزئیات،توانایی حل مسئله،کار گروهی و مسئولیت پذیری می باشد.

برخی از دوره ها نیز ممکن است به قبولی در آزمون های ورودی یا آزمون های استعداد جهت ارزیابی توانایی ها نیاز داشته باشد.

سطح زبان مورد نیاز برای دوره اوسبیلدونگ خلبانی در آلمان

ادامه مسیر حرفه ای در کشوری مانند آلمان آرزوی هر کسی است. اوسبیلدونگ خلبانی به زبان آلمانی ارائه می شود. لذا، تسلط به زبان آلمانی نیاز است.

به طور کلی،برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان به مدرک مهارت های زبان آلمانی سطح B2 نیاز دارید.

images_1692432691_64e079333bd8b.jpg

سطح تحصیلات مورد نیاز برای دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان

برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان به حداقل مدرک دیپلم 12 ساله ی دبیرستان نیاز دارید. اما در برخی موارد ممکن است الزامات دیگری نیز نظیر نمرات خوب در دروسی چون ریاضیات و فیزیک نیز مورد نیاز باشد.

شرایط سنی برای دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان

همان گونه که ذکر شد، متقاضیان دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان ممکن است با محدودیت های سنی روبرو شوند. به طور مثال،داشتن حداقل 18 سال سن برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ خلبانی لازم است.

مدت زمان اوسبیلدونگ خلبانی آلمان

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان معمولا 18 تا 24 ماه برای مدرک CPL یا گواهینامه خلبانی تجاری است که سال نخست این دوره شامل آموزش های تئوری می باشد و متقاضیان با مواردی چون نحوه کنترل هواپیما، مقررات ناوبری رادیویی و غیره آشنا می شوند.

مرحله بعد از آموزش های عملی تشکیل شده است. لذا، متقاضیان در این مرحله،نحوه ی کنترل سیستم های ناوبری را آموزش می بینند.

دقت داشته باشید که،مدت دوره اوسبیلدونگ خلبانی در المان در برخی موارد ممکن است سه سال طول بکشد و مدت زمان لازم برای اخذ مدرک PPL یا مدرک خلبانی هواپیماهای خصوصی 3 تا 6 ماه خواهد بود.

شرکت هایی که اوسبیدونگ خلبانی را ارائه می دهند.

شرکت هایی که اوسبیدونگ خلبانی را ارائه می دهند،عبارتند از:

 • هاچینسون (Hutchinson)
 • آموزش هوانوردی لوفت هانزا (Lufthansa Aviation training)

دروس دوره اوسبیدونگ خلبانی در آلمان

برنامه اوسبیلدونگ خلبانی المان شامل دوره های تئوری و عملی است که در دوره تئوری آموزش ها در خصوص اصول پرواز،مقررات،پروتکل های ایمنی،سیستم های مختلف هواپیما و غیره خواهند بود.

در این دوره زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شود. لذا،مهارت های زبان انگلیسی در خصوص ارتباطات و اصطلاحات هوانوردی تقویت خواهد شد.

همچنین،از دروس تخصصی دوره اوسبیلدونگ خلبانی المان می توان به جغرافیا، مدیریت پرواز، هواشناسی، آموزش های فنی و غیره اشاره نمود.

برخی از مباحث درسی که این دوره پوشش می دهد،به شرح زیر می باشند:

 • مقدمه ای بر هوانوردی: اصول هوانوردی،نظیر مقررات،تاریخچه و پروتکل های ایمنی را شامل می شود.
 • سیستم های اصلی هواپیما: نمایی کلی از سیستم های مختلف هواپیماها نظیر سیستم نیروی محرکه، الکترونیک هواپیمایی و سیستم هدایت هواپیما را در دوره اوسبیلدونگ خلبانی در المان ارائه می دهد.
 • سیستم های هواپیماهای پیشرفته: در رابطه با سیستم های هواپیماهای پیشرفته نظیر سیستم های الکتریکی،هیدرولیک و غیره صحبت می کند.
 • آیرودینامیک: اصول پرواز و نیروهایی که بر هواپیما وارد می شود را مورد مطالعه قرار می دهد.
 • انگلیسی تخصصی هوانوردی: در این برنامه مهارت های زبانی در خصوص اصطلاحات هوانوردی تقویت خواهد شد.
 • مقدمه ای بر کنترل ترافیک هوایی: به معرفی اصول اولیه و رویه های عملیات کنترل ترافیک هوایی می پردازد.
 • هواشناسی: پدیده های جوی و تأثیر آن ها را بر عملیات هوانوردی بررسی می کند.

هزینه دوره اوسبیلدونگ خلبانی آلمان

شرکت در دوره ی اوسبیلدونگ خلبانی آلمان، به پرداخت حدود 6000 تا 100000 یورو هزینه نیاز دارد.

اما، امکان پرداخت هزینه ی دوره اوسبیلدونگ خلبانی المان به صورت قسطی نیز وجود دارد. به طوری که،ممکن است شرکت مورد نظرتان مبلغ دوره را به شما قرض داده و سپس از حقوقتان آن را کسر کند.

همچنین،برخی از خطوط هوایی یا مدارس آموزشی وام هایی را برای این دوره در نظر گرفته اند.

images_1692432844_64e079ccf4185.jpg

میانگین درامد خلبانان در آلمان

حقوق ها برای کارآموزان بین 550 تا 1300 یورو ماهانه خواهد بود که این حقوق در طی دوره ی آموزشی به تدریج بالاتر خواهد رفت. به طوری که،پس از اتمام دوره،متخصصان می توانند حقوقی در حدود 2700 تا 3000 یورو در ماه را دریافت نمایند.

لذا،دستمزدها در شغل خلبانی به موقعیت،سابقه کاری و کارفرما بستگی خواهد داشت. به طور کلی، درآمد ماهانه ی خلبان ها در آلمان از 5000 تا 12000 یورو متغیر می باشد.

به طور کلی،شغل خلبانی در آلمان از بازار کار خوبی برخوردار است و احتمال استخدام افرادی که دوره اوسبیلدونگ خلبانی را گذرانده اند، نسبت به سایرین بیش تر است.

از جمله مراکز فعالیت خلبان ها در آلمان،سیستم مراقبت های بهداشتی (آمبولانس های هوایی)،صنعت هتلداری و سیستم حمل و نقل هوایی است که بالاترین حقوق ها را ارائه می دهند.

همچنین،می توان در مدارس پرواز فعالیت کرد و در حوزه تدریس مشغول شد. لذا،متقاضیان می توانند با کسب صلاحیت ها،مهارت ها و تجارب مورد نیاز و نیز اخذ گواهینامه لازم، خود را در کشور آلمان بعنوان متخصصی در زمینه ی هوانوردی تثبیت کنند و حرفه ای موفق در صنعت هواپیمایی آلمان داشته باشند.

مسیرهایی برای تبدیل شدن به یک خلبان

شرکت در دوره اوسبیلدونگ خلبانی در المان مسیری برای تبدیل شدن به یک خلبان است. لذا:

 • مدارک تحصیلی مورد نیاز را دریافت نمایید.
 • کسب تجربه عملی:همیشه به دنبال فرصت هایی جهت کسب تجارب عملی در زمینه خلبانی باشید که دوره های کارآموزی،یا موقعیتهای شغلی اولیه در شرکت های هواپیمایی،فرودگاه ها یا مدارس پرواز آلمان به شما کمک خواهد کرد.
 • اخذ گواهینامه ها و مجوزهای لازم: خلبانان به اخذ گواهینامه ی خلبانی خصوصی (PPL) و یا گواهینامه ی خلبانی تجاری (CPL) نیاز دارند.
 • یادگیری مستمر و توسعه‌ی حرفه ای: یادگیری مستمر می تواند شما را در خصوص قوانین و پیشرفت های صنعت هوانوردی به روز نگه دارد. همچنین،شرکت در سمینارها،کارگاه ها و برنامه های توسعه‌ی حرفه‌ای مرتبط با رشته خلبانی،به افزایش دانش و مهارتهایتان کمک خواهد کرد.
 • شبکه حرفه ای از متخصصین صنعت هوانوردی ایجاد کنید: در این مورد،شرکت در رویدادهای صنعت هوانوردی،پیوستن به سازمانهای حرفه‌ای و ارتباط با کارشناسان صنعت هوانوردی آلمان به شما کمک خواهد کرد.

مهاجرت کاری به آلمان از طریق آوسبیلدونگ

در صورت دریافت مدرک آوسبیلدونگ خلبانی آلمان و پیدا کردن شغلی متناسب با آن مدرک، امکان اقامت در آلمان برای دو سال وجود خواهد داشت.

به عبارتی،یافتن شغلی متناسب با دوره حرفه‌ای که گذرانده اید، به شما امکان تبدیل ویزای آوسبیلدونگ آلمان را به ویزای کاری این کشور خواهد داد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آموزشی آوسبیلدونگ خلبانی در آلمان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آموزشی آوسبیلدونگ خلبانی آلمان موارد زیر می باشند:

 • پاسپورتی معتبر
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و ترجمه آن
 • مدرک مهارت های زبان آلمانی
 • نامه پذیرش از دوره
 • بیمه درمانی و گواهی سلامت پزشکی
 • مدرکی مبنی بر داشتن محل اقامتی در آلمان

اگر متقاضی شرکت در دوره های آوسبیلدونگ هستید میتوانید در این رابطه با مشاوران شرکت مهاجرتی مهرآفرین به صورت رایگان در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا