جهان گردیدبی

همه چیز در مورد ویزای دبی

دبی جزو شهرهایی است که همیشه طرفداران خودش را دارد، زیرا پر از جذابیت‌های بصری برای بازدیدکنندگان است. به خاطر همین خیلی‌ها دوست دارند از نزدیک هم که شده، شاهد این جذابیت‌ها و پیشرفت بشریت باشند‌. به خاطر همین در این مقاله از مجله هارا گدیم تصمیم گرفتیم که همه چیز در مورد ویزای دبی را برایتان توضیح دهیم و به شما بگوییم که گرفتنِ ویزای این کشور چه شرایطی دارد و انواع آن چست و یا چه مدارکی لازم دارید تا بتوانید ویزای دبی را اخذ کنید. با ما همراه باشید تا راجع به این ویزاها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

توضیحات کلی در مورد دبی

دوبی از گذشته تا به اکنون تغییرات بسیار زیادی داشته است. اگر  در چندین سال پیش  به این شهر می‌رفتید، با ماسه و شنزارهای زیادی مواجه بودید که همه آنها روی یک سطح کویری به چشم می‌خورد اما امروزه شما با نگین خاورمیانه روبرو هستید و به جرات میتوان گفت که زیباترین شهر جهان عرب همین دبی است و تمیزترین، زیباترین و گران قیمت‌ترین امکانات در این شهر قرار گرفته است. پس همین ها از اصلی ترین دلایلی است که باید به سراغ مطالعه همه چیز در مورد ویزای دبی بروید و بخواهید از نزدیک شاهد این زیبایی‌ها باشید.

انواع ویزای دبی

انواع ویزای دبی

پروسه ای که برای اخذ ویزای هر شهر و کشوری طی میکنید، این است که باید وقت سفارت، مصاحبه و انگشت نگاری بگیرید و حضوری مراجعه کنید. اما گرفتن ویزای دبی اصلاً کار سخت و دشواری نیست و این اتفاقات نمی‌افتد، زیرا همه این اقدامات به صورت الکترونیک انجام می‌شود که این هم جزو مزایای ویزای دبی به حساب می‌آید.

تنها نکته‌ای که وجود دارد، این است که امارات خیلی تاکید دارد که همه گردشگران خارجی تمامی قوانین را به دقت رعایت کنند. پس قبل از اطلاعات در مورد همه چیز در مورد ویزای دبی شما باید راجع به قوانین آن هم مطالعه کرده باشید. به طور کل انواع این ویزاها شامل موارد زیر است:

 • ویزای گردشگری ۱۴ روزه
 • ویزای گردشگری ۳۰ روزه یک بار ورود
 • ویزای گردشگری ۳۰ روزه چند بار ورود
 • ویزای گردشگری ۹۰ روزه یکبار ورود
 • ویزای گردشگری ۹۰ روز چند بار ورود

چقدر طول میکشد تا ویزای دبی برای ما صادر شود؟

یکی از نکات مهمی که خیلی از افراد حین گرفتن ویزا به آن توجه می‌کنند، این است که مطمئن باشند مدت زمان خیلی طولانی معطل نخواهند شد. در مورد ویزای دبی، از زمانی که شما درخواست ویزا می‌دهید تا صدور آن به اندازه دو روز کاری طول می‌کشد؛ مگر اینکه شرایط خیلی خاص باشد و این مدت زمان طولانی‌تر شود. البته در ۲ روز کاری شما نباید شنبه و جمعه را در نظر بگیرید. زیرا در امارات این روز ها تعطیل هستند و در مناسبت‌های ملی هم این روزها حساب نمی‌شود.

چه مدارکی برای اخذ ویزای دبی مورد نیاز است؟

در مقاله همه چیز در مورد ویزای دبی ما باید در مورد مدارک لازم هم اطلاعات داشته باشیم که شامل موارد زیر است:

 • اسکن شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان ورود به دبی
 • اسکن عکس پرسنلی رنگی جدید با زمینه سفید
 • ارائه بیمه کرونا مورد تایید امارات

آیا برای اخذ ویزای دبی شرایط سنی در نظر می‌گیرند؟

ویزای گردشگری دوبی معمولاً برای رده سنی بین ۱۸ تا ۷۰ سال خیلی راحت صادر می‌شود و شما با سختی زیادی در اخذ آن مواجه نمی‌شوید. در واقع اگر در این بازه سنی قرار گرفته باشید، محدودیتی برای شما در نظر نمی‌گیرند اما اگر زیر ۱۸ سال سن داشته باشید، شرایط برایتان کمی متفاوت است و یکی از بستگان باید با شما همراه باشد که می‌تواند برادرتان، خواهرتان یا یکی از والدینتان باشد تا شما به همراه آنها بتوانید ویزای توریستی دبی بگیرید.

اگر شما به عنوان فرد زیر ۱۸ سال می‌خواهید ویزای دبی بگیرید و پدر یا مادرتان در دبی اقامت دارند، شرایطتان متفاوت است. کاری که باید انجام دهید، این است که مدارک پدر یا مادر که در دبی مقیم هستند را هم ارائه دهید که شامل مدارک مربوط به اقامت ویزا، کارت ملی و شناسنامه است.

در مورد افرادی هم که بالای ۷۰ سال سن دارند، استثنائاتی وجود دارد و آن هم این است که باید هزینه بیشتری پرداخت کنید که بیمه مخصوص ویروس کرونا بگیرید. بیمه کرونایی برای کسانی که بالای ۷۰ سال هستند، هزینه بیشتری دارد.

در موارد خیلی نادر متقاضیان بالای ۹۰ سال هم مراجعه می‌کنند و برای این که درخواست ویزای آنها ریجکت یا رد نشود، حتما باید با یکی از بستگان نزدیک خود مثلاً فرزندشان برای دریافت ویزا اقدام کنند.

هزینه ویزای دبی چقدر است؟

در مقاله همه چیز در مورد ویزای دبی حتما باید به قیمت هم اشاره کنیم. قیمت‌ها سال به سال تغییر پیدا می‌کند اما در مورد هزینه ویزای توریستی سال ۱۴۰۲ باید گفت که هزینه ویزای ۱۰ روزه همراه با بیمه ۳۰۰ درهم، ویزای یک ماه یکبار ورود همراه با بیمه ۳۳۰ درهم، ویزا یک ماهه چند بار ورود همراه با بیمه ۵۵۰ درهم، ویزای دو ماه یکبار ورود همراه با بیمه ۵۳۰ درهم، ویزای دو ماهه چند بار ورود همراه با بیمه ۱۷۰ درهم، ویزای ۹۶ ساعته همراه با بیمه ۱۸۵ درهم، ویزای ۴۸ ساعت همراه با بیمه ۱۵۰ درهم و ویزای ده روزه برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۹ درهم است.

منظور از ویزای ۹۶ ساعت چیست؟

ویزای ۹۶ ساعته برای افرادی است که می‌خواهند از امارات یا دبی عبور کنند و کار تجاری کوتاه مدت دارند. خیلی از افرادی که می‌خواهند به دلیل نوع شغل شان، سفرهای زیادی به دبی داشته باشند، باید از این فرصت استفاده کنند؛ یعنی در واقع شما با استفاده از این ویزا فقط چهار روز میتوانید که در این شهر بمانید.

شرایط ویزاهای مختلف در دبی چگونه است؟

پیش از این برای شما توضیح دادیم که چند نوع ویزا داریم اما دسته‌بندی که در بالا برایتان انجام دادیم مربوط به تعداد روزهای کاری است که میخواهید در دبی بمانید. یک نوع دسته‌بندی دیگر هم وجود دارد که شرایط خاصی را شامل می‌شود و در این قسمت آنها را به شما توضیح خواهیم داد تا در مقاله همه چیز در مورد ویزای دبی چیزی از قلم نیفتد:

 • ویزای ترانزیتی در دبی برای حمل بار است و معمولاً ۱۴ روز فرصت استفاده از آن را دارید و قابلیت تمدید در آن وجود ندارد و روز ورود خروج هم در مدت زمان اعتبار ویزا محاسبه نمی‌شود.
 • ویزای توریستی که جزو پرطرفدارترین و رایج‌ترین نوع ویزاهای دبی به حساب می‌آید، معمولاً ۱۴ روزه است. اگر هر بار هزینه ویزا را پرداخت کنید، می‌توانید مدت زمان آن را به یک ماه، دو ماه یا حتی سه ماه هم برسانید.
 • ویزای کار و تجارت در دبی هم برای افرادی است که قصد کار و تجارت دارند و به این شهر سفر می‌کنند تا در شرکتی که استخدام شدند، اقدامات مختلفی انجام دهند که مدت اعتبار آن سه سال است.
 • ویزای اقامتی هم به گونه‌ای است که با گرفتنِ ان میتوان در دبی اقامت کرد. کافی است که شرکت افتتاح کنید یا در یکی از شرکت‌های دبی استخدام شوید یا یک ملک در دبی بخرید تا بتوانید ویزای اقامت را بگیرید.

مراحل دریافت ویزای دبی چگونه است؟

مراحل دریافت ویزای دبی چگونه است؟

حتماً در مقالات مربوط به همه چیز در مورد ویزای دبی باید به مراحل دریافتِ آن هم اشاره کنیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که به صورت مستقیم امکان درخواست ویزا به اداره مهاجرت وجود ندارد؛ یعنی شما باید این کار را از سمت یک شخص یا سازمان انجام دهید که به آن فرد کفیل گفته می‌شود. کفیل با توجه به نوع ویزایی که درخواست کرده‌اید و اهدافی که از سفر دارید، برای شما مشخص می‌کند که چگونه این کار را به انجام برسانید. در واقع کفیل کسی است که از طرف سازمان استخدام شده یا شریک تجاری محسوب می‌شود که می‌تواند یکی از بستگان و نزدیکان شما باشد که همراهیتان میکند و شما باید مدارک کافی را ارائه دهید و نشان دهید که با او نسبت نزدیک دارید.

کفیل وظیفه این را دارد که تضمین کند بعد از اینکه اعتبار ویزا به پایان رسید، کشور امارات را ترک میکند.

از طرفی شما می‌توانید ویزای توریستی را از طریق خطوط هوایی و آژانس مسافرتی هم درخواست بدهید که معمولا این تورها گروهی هستند.

اگر هم میخواهید انفرادی سفر کنید، باید ضمانت نامه بانکی یا یک چک داشته باشید. سپس فرم درخواست ضمانت نامه و مدارک را ارائه دهید و منتظر بمانید تا نتیجه ویزا به شما اعلام شود.

اگر ویزای عادی داشته باشید، بعد از ۷ روز کاری و اگر ویزای فوری داشته باشید، بعد از ۳ روز کاری نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

جمع‌بندی

بدون شک با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را در مورد هزینه ویزای دبی، شرایط اخذ آن، مدارک مورد نیاز، مراحل مورد نظر، انواع ویزاهای دبی و شرایط سنی برای اخذ آن به دست آوردید. همچنین در ابتدای مقاله هم توضیح کوتاهی در مورد خود شهر دبی برایتان ارائه دادیم. مطلب ما با عنوان همه چیز در مورد ویزای دبی یک مقاله جامع و کامل برای افرادی است که می‌خواهند در زمان کوتاهی به عنوان توریست به این شهر بروند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا