کسب و کار

خرید مبل راحتی

پزشکی بدون آزمون در ترکیه

در سال های اخیر مردم توجه زیادی به نوع دکوراسیون و چیدمان خانه خود می دهند و حتی افرادی که صاحب خانه های کوچکی هستند هم سعی می کنند بهترین وسایل را به نسبت اندازه خانه خود تهیه کرده و با آن ها بهترین دکوراسیون و چیدمان را انجام دهند تا از این طریق محیط جذاب و منحصر به فردی را برای خانه خود ایجاد کنند. در چیدمان خانه ها نیز مهم ترین اجزا مبلمان ها محسوب می شوند که باعث زیبایی و منحصر به فرد بودن محیط می شوند. مبل های مختلف و متنوعی وجود دارد که در بین آن ها مبل های راحتی جزو محبوب ترین مدل ها هستند که از آن ها می توان در دکوراسیون های مختلفی استفاده کرد.

انواع مبل راحتی

انواع مبل راحتی کدامند

کاناپه

کاناپه ها در حالت عادی در دسته ست های مبلمان قرار می گیرند اما افرادی که دوست دارند از کاناپه های تکی در بخش های مختلف خانه خود استفاده کنند می توانند این کاناپه ها را به صورت تکی خریداری کنند. اما در شرایط مختلف بیش تر افراد مدل های دو یا سه نفره از این کاناپه ها را ترجیح می دهند که می توانند مدل های متنوعی از این مدل های مبل راحتی را از بازار خریداری کنند.

لاوست

یکی از مدل های مبل راحتی که به صورت دو نفره طراحی شده است و احتیاج به فضای زیادی ندارد و باعث اشغال فضا نمی شود و باعث می شود افرادی که از این مدل مبل ها استفاده می کنند فاصله بسیار کمی از هم داشته باشند. علت این که این مدل ها با اسم لاوست شناخته می شود نیز به علت همین فاصله کم آن ها است و به این مدل از مبل محل نشستن با عشق نیز می گویند.

فوتون یا مبل های راحتی تختخوابشو

امروزه برخلاف گذشته بیش تر خانه ها دارای متراژ پایینی هستند و بیش تر افراد به خصوص جوان ها در محیط های کوچک آپارتمانی زندگی می کنند به همین دلیل بیش تر این افراد تلاش می کنند تا وسایل و دکوراسیون خانه خود را به صورت مینیمالیست طراحی کنند و به نوعی باشد که هم دارای زیبایی بوده و هم فضای کمی را بگیرد. مبل های راحتی تختخوابشو یا فوتون یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های کوچک است.

مبل راحتی ال شکل

خرید مبل راحتی ال شکل

در میان انواع مدل های مبل راحتی، مبل های راحتی ال شکل دارای جایگاه مخصوصی هستند و به علت نوع شکلی که دارند مناسب محیط های کوچک هستند و خانه شما هر متراژی که داشته باشد می توانید از این مبل ها در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. با کمک مبل های ال شما می توانید بهترین استفاده را از فضاهای پرت خانه خود کنید. وجود فضاهای پرت در محیط های کوچک بیش تر به چشم می آید و باعث به هم خوردن دکوراسیون و زیبایی آن می شود به همین دلیل شما می توانید از این مشخصه مثبت مبل های ال بهره مند شوید.

مبل راحتی ایتالیایی

کشور ایتالیا جزو کشورهایی است که در صنعت مبل سازی جزو بهترین ها است و مبل هایی که این کشور وارد صنعت مبلمان می کند، جزو برترین مبل ها محسوب شده و توجه افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب می کند. بیش تر افرادی که در حیطه دکوراسیون و مد فعالیت می کنند به خوبی مدل های مبلمان ایتالیایی را می شناسند و اخبار جدید درباره آن را دنبال می کنند. مبل های ایتالیایی در اکثر موارد جزو مبل های راحتی محسوب می شوند. قیمت مبل های راحتی نیز همیشه بهتر و مناسب تر از مبل های استیل و کلاسیک است و مناسب تمامی اقشار جامعه با درآمدهای مختلف است. به همین دلیل اکثر موارد ترجیح می دهند از مبل های راحتی استفاده کنند.

مزایای خرید مبل راحتی

مزایای خرید مبل راحتی چیست

ایجاد محیط مناسب برای گفتگو

بیش تر افراد اظهار می کنند که مبلمان ال برای صحبت و گپ راحت نیست و نمی توانند به صورت رودر رو با فرد مقابل خود حرف بزنند. اما برعکس مبل های ال، مدل های مختلف مبل های راحتی محیط راحت و آرامش بخشی را برای صحبت کردن و گفتگو با افراد ایجاد می کند و آن ها به راحتی می توانند با هم دیگر ارتباط برقرار کنند.

تنوع دادن به دکوراسیون

مزیت دیگر مبل های راحتی در این است که شما می توانید به آسانی دکوراسیون های مختلفی را با کمک آن ایجاد کنید. با کمک طرح و رنگ های مختلف مبل های راحتی و وسایل جانبی آن مثل کوسن ها می توانید تغییر قابل توجهی را در دکوراسیون محیط مورد نظر خود ایجاد کنید و باعث عوض شدن حال و هوای محیط شوید. این مبل ها همچنین بسیار منعطف هستند و شما می توانید چینش و نوع دکوراسیون خود را نیز عوض کنید.

قیمت به صرفه و مناسب

شاید بتوان گفت مهم ترین مزیت مبل های راحتی در قیمت به صرفه و مناسب آن ها است. مبل های راحتی به نسبت دیگر مدل های مبل کلاسیک، سلطنتی و غیره دارای قیمت بسیار بهتری هستند و بیش تر افراد به راحتی قادر به تهیه این مبل ها هستند. تفاوت قیمت مبل راحتی با دیگر مبل ها هم در این است که مبل های سلطنتی دارای بخش طاق و دسته های چوبی منبت کاری شده هستند که زمان نسبتا زیادی برای ایجاد آن ها صرف شده است. مبل های راحتی به وسیله تمامی افراد جامعه قابل دسترس هستند و همین طور دارای کیفیت بسیار خوبی نیز هستند.

مناسب برای استفاده های طولانی

برای افرادی که دارای مشکلات سلامتی مثل درد کمر، گردن، آرتروز و بیماری های مشابه هستند استفاده کردن طولانی مدت از مبل های سلطنتی، کلاسیک، رسمی و غیره برای آن ها ضرر دارد و باعث افزایش مشکلات سلامتی آن ها می شود. به همین دلیل بهتر است از مبل های راحتی استفاده کنند. مبل های راحتی دارای تنوع بسیار گسترده ای هستند به همین دلیل می توانید بهترین مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. تمامی مبل های راحتی می توانند بخش کمر و گردن را پر کنند تا در استفاده های طولانی مدت باعث آسیب دیدن کمر، گردن و پاها نشوند. این مبل ها همان طور که از اسمشان مشخص است باعث راحتی افراد شده و موجب پایین آمدن درد حاصله از آرتروز، گردن درد، کمر درد و ورم مفاصل می شوند.

معیارهای اصلی برای خرید مبل راحتی

معیارهای اصلی برای خرید مبل راحتی

کاربرد مبل راحتی

مهم ترین ویژگی مبل راحتی همان طور که از اسمش مشخص است راحت بودن آن است و در محیط هایی که احتیاج به راحتی و آسایش است مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت کلی مبل راحتی را در خانه هایی با دکوراسیون سبک مدرن، مینیمالیست و همچنین محیط های عمومی مثل شرکت های تازه تاسیس شده، سالن انتظار، کافه ها و غیره استفاده می کنند.

چوب مبل راحتی

همان طور که واضح است مبل راحتی باید مثل اسمی که دارد راحت باشد، به همین دلیل باید از جنسی ساخته شده باشد که در نهایت باعث ایجاد یک مبل راحت و خوب شود. به همین دلیل بهتر است مدل هایی از مبل راحتی را خریداری کنید که جنس آن ها از نوع چوب های اصل باشد و نه از مدل های مهندسی شده مثل گردو، راش، بلوط، روسی و غیره. از این طریق می توانید مطمئن شوید کیفیت و راحتی این مبل ها بالاتر از دیگر مدل های مبل راحتی خواهد بود.

راحتی مبلمان

مبل ها یک وسیله برای استراحت و راحتی هستند و در طول روز به صورت مدوام مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل باید بسیار راحت و آرامش بخش باشند. به همین دلیل بهتر است برای استفاده روزانه از مبل های راحتی که علاوه بر راحت بودن دارای زیبایی ظاهری نیز هستند استفاده کنید.

فوم مبل راحتی

در زمان خرید مبل راحتی جنس فوم مبل یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید. به همین دلیل حتما هنگام خرید جنس فوم مبل را از فروشنده بپرسید. فوم های مبل های راحتی که در نشیمن قرار می گیرد بهتر است از نوع فوم سرد باشد که علاوه بر عمر مفید بالایی که دارند نرم و راحت نیز هستند. همین طور توصیه می کنیم تشک های مبل راحتی نیز را در زمان خرید چک کرده و از ضخیم بودن آن مطمئن شوید.

انتخاب جنس مبلمان

در زمان خرید مبل راحتی باید به پارچه رومبلی آن نیز دقت کنید. پارچه های رومبلی را انتخاب کنید که سریع کثیف نشده و تمیز کردن آن کار راحت و ساده ای باشد و در عین حال در مقابل خراش و ساییدگی نیز دوام داشته باشند.

بهترین انتخاب برای پارچه های رومبلی مبل راحتی پارچه های کتان، چرم و پشم است. همین طور لازم به ذکر است مبل های چرمی شستشوی راحتی را دارند و با گذشت زمان براق بودن آن کم نمی شود.

اگر متراژ خانه شما کوچک است بهترین انتخاب در این حیطه برای شما این است که از پارچه های مخمل براق و پرزدار استفاده کنید. اما برای خانه های بزرگ که محدودیت فضایی ندارند پارچه های مخمل بدون پرز مناسب تر هستند.

در مبل های راحتی طرح پارچه را می توانید از بین مدل های ساده، طرح دار و گلدار استفاده کنید. اما برای انتخاب بهتر آن ها باید به اندازه محیط مورد نظر خود توجه کنید. پارچه های ساده بهترین انتخاب برای محیط های کوچک و پارچه های گلدار برای محیط های بزرگ بهتر هستند. همچنین اگر پارچه های طرح دار را دوست دارید می توانید از این مدل نیز در محیط های کوچک یا بزرگ استفاده کنید.

وزن مبل راحتی

در زمان خرید مبل راحتی به وزن آن دقت کنید. مبل های راحتی باید وزن مناسب و متعادلی را داشته باشند تا در زمان مورد نیاز برای جابجایی آن ها یا عوض کردن چینش دکوراسیون به راحتی بتوانید آن ها را جابجا کنید. دقت داشته باشید که وزن مناسب نشان دهنده سبک بودن، عدم استحکام و جنس بی کیفیت مبل نیست.

رنگ مبل راحتی

رنگ یکی از فاکتورهای مهمی است باید در زمان خرید به آن توجه کنید. زیبایی ظاهری یک مبل علاوه بر مسائل دیگر بسته به رنگ آن نیز است. برای انتخاب کردن رنگ مبلمان راحتی باید چند مسئله را بررسی کنید. مسئله اول این است که از هماهنگ بودن رنگ مبل با دکوراسیون حاکم بر خانه خود مطمئن باشید. دومین مسئله هم این است بهتر است بدانید مبل هایی که دارای رنگ روشنی هستند برای محیط های پر رفت و آمد و خانواده های پرجمعیت با چند کودک مناسب نیست چرا که مبل ها سریع تر از حالت عادی کثیف خواهند شد. اما اگر دوست دارید از کاور مبل استفاده کنید می توانید از رنگ های روشن نیز استفاده کنید. اما مبل های راحتی از تنوع بالایی برخوردار هستند که در عین حال رنگ های خنثی و ملایم محبوب ترین رنگ های مبل محسوب می شوند.

مبل راحتی استاندارد

در زمان خرید مبل راحتی باید استاندارد بودن آن ها را چک کنید. بیش تر کارشناسان سلامتی و پزشکان، استفاده از مبل و صندلی غیر استاندارد را مهم ترین عامل مشکلات مفصلی، درد گردن، درد کمر و موارد مشابه می دانند. مبل های راحتی باید بخشی از گردن را پشتیبانی کنند. یعنی پشتی مبل راحتی نباید بیش از حد کوتاه باشد. همین طور در زمان نشستن روی مبل راحتی نیز باید بتواند قادر به پر کردن بخش گودی کمر شوند. مبل های راحتی در بین مدل های مبلمان راحت ترین نوع هستند و در اندازه و شکل های مختلفی در بازار موجود هستند. در زمان انتخاب و خرید مبل های راحتی باید به این نکته ها نیز توجه کنید.

دکوراسیون مناسب مبل های راحتی

در حالت معمول مبل های راحتی را در دکوراسیون مدرن استفاده می کنند. اما این مسئله به این معنی نیست که نمی توانید از مبل های راحتی در دکوراسیون های مختلف دیگر استفاده کنید. اگر دکوراسیون کلی یک خانه از نوع کلاسیک یا سنتی باشد، می توانید از مبل های راحتی در مدل کلاسیک که دارای شکل و طرح هندسی، مکعبی و غیره نیست استفاده کنید. در این مدل از دکوراسیون ها بهتر است از مبل های راحتی کلاسیک که دارای دسته های گرد یا منحنی استفاده کنید. همچنین برای خانه و محیط های مدرن از مبل های راحتی هندسی و ساده استفاده کنید.

دسته ها و پایه های مناسب مبل راحتی

آخرین نکته ای که باید در زمان خرید مبل راحتی به آن توجه کنید، دسته و پایه های مبل است. توصیه می کنیم دقت کنید تا این بخش از مبل های راحتی دارای استاندارد خاصی باشند. برای مثال پایه ها باید از استحکام و دوام خوبی برخوردار باشند تا بعد از استفاده های طولانی مدت و نشستن روی آن دچار شکستگی و لقی نشده و در حالت کلی مشکلی برای ساختار کلی آن ها ایجاد نشود. در حالت کلی انتخاب دسته های مبل راحتی نیز کاملا بسته به سلیقه و انتخاب شخصی شما دارد. برخی از افراد دوست دارند از دسته های راحت استفاده کنند و برخی دیگر مدل های چوبی آن را می پسندند. اگر در این بخش از مبل های راحتی از چوب استفاده کرده باشند بهتر است بدانید که جنس گردو، باکیفیت تر، با دوام تر و سبک تر از دیگر جنس های چوب است.

سخن پایانی

مبل های راحتی یکی از مدل های رایج مبلمان در دنیا است که به علت مشخصه های مثبت خود مثل طراحی متنوع در رنگ، اندازه، طرح، مدل، سازگاری با دکوراسیون های مختلف، عدم احتیاج به فضای بزرگ و مهم تر از همه به صرفه بودن قیمت آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای خرید مبل راحتی نیز توصیه می کنیم نکات و مواردی که در این مقاله بررسی کردیم را در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید یک خرید موفق را طبق خواست و احتیاج خود انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا